Irlander

 Rybnik

 Klub Kultury Harcówka
 ul. Zakątek 19

 Sala widowiskowa

 Nazwa sektora

 24.10.2021

 18:00

 38

 Ilość wolnych biletów

IRLANDER - to duet, który tworzą : Zbigniew Seyda (gitara, bouzuki i głos) z synem Pawłem grającym na skrzypcach.
Wykonują autorskie piosenki Zbigniewa oraz tradycyjne, irlandzkie utwory instrumentalne.
Zbigniew Seyda jest od 35 lat muzykiem folkowej grupy Carrantuohill, a Paweł również okazjonalnie gra z tym zespołem… i stąd właśnie Irlandia.
Swoje piosenki Zbyszek nagrał i wydał na dwóch płytach.
Płyta „Irlander” jest kontynuacją prezentacji piosenek autorskich zawartycz na pierwszej płycie "Anioły" (2012). Inspiracje czerpie z irlandzkich ballad i tradycyjnych melodii. W utworach pobrzmiewa również nuta bluesowa, tak ukochana na Śląsku. Odniesieniem do wszystkich inspiracji autora jest „motto” zapisane na płycie :

***„W starych pieśniczkach i opowieściach jeszcze starszych ludzi, Śląsk jest cudowną krainą, gdzie woda czysta a trawa zielona, ludzie uczciwi i pracowici, pełni wiary w to, że miejsce, w którym Bóg dał im żyć, jest najpiękniejszym i najszczęśliwszym miejscem na Ziemi.
Irlandia jest spełnieniem mojej tęsknoty za tą cudowną prastarą Krainą.”

Pierwsza płyta „Anioły” wydana w 2012r. Główną inspiracją i motywacją dla jej nagrania - poza, oczywistą chęcią zaprezentowania szerszemu audytorium własnej twórczości – były okrągłe rocznice w kręgu najbliższej rodziny (jubileusz małżeństwa, urodziny żony) przypadające właśnie w kwietniu 2012r. Z tych względów, na płycie dedykowanej żonie Grażynie, większość z 16 autorskich piosenek, w warstwie tekstowej zawiera wiele osobistych odniesień. Muzycznie, oprócz własnych kompozycji, w niektórych utworach zostały wykorzystane tradycyjne irlandzkie motywy ludowe, natomiast frywolnie nazwana piosenka „Tututu rututu” jest muzycznym opracowaniem tekstów Edwarda Stachury.

Kameralny klimat,świetne teksty, dobra muza...

Rozwiń